Л. В. Шпаковськи Культурно-гуманітарна співпраця між Україною та Польщею як інструмент у налагодженні міждержавного діалогу

DOI: 10.20535/2307-5244.45.2017.117735

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського

У дослідженні робиться ретроспективний аналіз проблеми налагодження міждержавного діалогу між Україною та Польщею на прикладі культурно-гуманітарної співпраці з поч. 1990-х рр. і дотепер.
Доводиться, що найбільш динамічно розвивається співпраця України і Польщі в галузі науки, освіти та мистецтва. Польща активно залучає українських студентів, викладачів, науковців у свої навчальні процеси, ділиться досвідом запровадження інновацій та реформування освітньої сфери. Розглядаються показові проекти наукової взаємодії.
Важливою складовою у розвитку міждержавних відносин залишається проблема історичної пам’яті, що трактується в історіографії обох держав по-різному. Час від часу це стає причиною загострення стосунків України та Польщі. Робиться ретроспективний аналіз спроб наукового осмислення історичного досвіду двох держав. Аналізуються такі важливі аспекти, як оцінка подій минулого (зокрема, Волинської трагедії та операції «Вісла»), опіка над українськими і польськими похованнями, захист прав українців у Польщі й поляків в Україні. Попри успішні кроки обох держав до історичного примирення, подальший шлях цього процесу був і залишається неоднозначним. Утім, завдяки політичній волі та послідовності рішень Україна і Польща мають змогу подолати існуючі суперечності й укріплювати співпрацю у різних сферах державної взаємодії.

Ключові слова: Україна, Республіка Польща, культурно-гуманітарне співробітництво, культурна дипломатія.

45_12_Shpakovksy

Опубліковано у Сторінки Історії №45 | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.