Ш. Ш. Рамазанов, Ф. Л. Левітас ДИРЕКТИВА № 21 — ПЛАН «БАРБАРОССА»: СПРОБА ІСТОРИЧНОГО ОСМИСЛЕННЯ

DOI: 10.20535/2307-5244.50.2020.210143

Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського

Київський університет імені Бориса Грінченка

У статті розглядаються питання військово-стратегічного планування нацистської Німеччини і підготовки її до агресивних дій в Європі. Автори з’ясовують особливу роль плану «Барбаросса» в глобальних проектах Третього Рейху. Доведено, що нацистський план блискавичної війни від початку був агресивним, наступальним, злочинним. Він не передбачав ніяких превентивних заходів, а був спрямований на повний розгром військ противника, знищення державності країн — жертв агресії, захоплення і колонізацію їх територій, використання всіх ресурсів окупованих країн, фізичне знищення своїх політичних опонентів, етнічні чистки.

Ключові слова: Друга Світова війна, Третій Рейх, план «Барбаросса», нацизм, агресія, «бліцкриг».

Опубліковано у Сторінки Історії №50. Додати до закладок постійне посилання.