С. В. Гаврилюк, О. А. Мельничук, Я. П. Цецик ДІЯЛЬНІСТЬ ВОЛИНСЬКИХ ЧОРНОСОТЕНЦІВ У ГАЛИЧИНІ У 1914–1915 РР. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ЧОРНОСОТЕННОЇ ПРЕСИ)

DOI: 10.20535/2307-5244.50.2020.210122

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Національний університет водного господарства та природокористування

Досліджено основні напрями діяльності волинських чорносотенців у Галичині на початковому етапі Першої світової війни, охарактеризовано комплекс заходів, який проводився у контексті урядової політики й був спрямований на посилення позицій православної церкви та послаблення впливів греко-католицької. На основі матеріалів періодичної преси проаналізовано, як створювався негативний образ противників імперської влади. Висвітлено надання допомоги районам потерпілим від ведення воєнних дій та проведення піар-кампанії чорносотенцями з цього приводу.

Ключові слова: Перша світова війна, греко-католики, православні, чорносотенці, Галичина.

Опубліковано у Сторінки Історії №50 | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.