О. С. Мусіяченко ПУТІВНИКИ КІНЦЯ ХІХ — ПОЧАТКУ ХХ СТ. ПРО МУЗИЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ КИЄВА

DOI: 10.20535/2307-5244.50.2020.210118

Фаховий коледж «Універсум» Київського університету імені Бориса Грінченка

Статтю присвячено соціокультурному аналізу особливостей висвітлення інформації про музичне середовище Києва на сторінках путівників кінця ХІХ — початку ХХ ст. На основі повідомлень про музичне життя показано, яке місце займало музичне середовище у просторі модерного міста й що робило його привабливим для туристів. Проаналізовано, яким складовим музичного середовища приділялася найбільша увага в путівниках, які заклади автори вважали обов’язковими для відвідування в Києві, а що залишалося поза увагою авторів та який образ музичного життя автори путівників Києвом намагалися створити в потенційних відвідувачів, а також — на кого путівники були розраховані. Для дослідження було обрано кілька популярних путівників для «світських» мандрівників: М. Сементовського, В.Д. Бублика, Вацлава Чеховського, Н. Тарановського, М.С. Богуславського та Д. Марголіна. К.В. Шероцького.

Ключові слова: музичне середовище, музичне середовище Києва кінця ХІХ — початку ХХ ст., путівник, музичне життя, образ міста, образ Києва.

Опубліковано у Сторінки Історії №50 | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.