Л. І. Єпик, Е. В. Семешин БОРОТЬБА З БУРЖУАЗНИМ НАЦІОНАЛІЗМОМ І КОСМОПОЛІТИЗМОМ У ВНЗ УРСР В ПЕРІОД ПІСЛЯВОЄННОЇ ВІДБУДОВИ (1945–1953 рр.)

DOI: 10.20535/2307-5244.50.2020.210146

Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка

Автори статті проаналізували причини й хід політичних кампаній другої половини 1940-х рр. як реакцію на початок холодної війни і військове протистояння ОУН радянській владі в Західній Україні, виявили їх особливості в межах ВНЗ УРСР. На основі широкого кола документів простежено хід кампаній, офіційні мотиви політичного переслідування представників студентського та професорсько-викладацького складу ВНЗ УРСР, типові звинувачення, проаналізовано реакцію представників педагогічної інтелігенції на цю політику, узагальнено наслідки політичних кампаній.

Ключові слова: буржуазний націоналізм, космополітизм, викладачі, інститути, репресії.

Опубліковано у Сторінки Історії №50 | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.