В. А. Кахновіч, Г. І. Гончарук Голодомор 1930-х рр. у сучасній білоруської історіографії в контексті модернізації суспільства

DOI: 10.20535/2307-5244.50.2020.210155

Білоруський державний університет, м. Мінськ

Одеський національний політехнічний університет

У статті порушується питання Голодомору 1930-х рр. на території Білорусі в розгляді сучасної білоруської історичної науки й публіцистиці. Зроблено висновки щодо місця цієї проблематики в історіографії Білорусі загалом. Але найважливіше, що предмет показано з погляду процесів модернізації, що дає змогу виразно побачити штучну й політичну природу явища Голодомору. Через це можливо простежити відмінності історіографічних процесів у Білорусі й побачити явище в актуальної площині.

Ключові слова: модернізація, історіографія, Білорусь, аграрний розвиток, природні катаклізми, соціальні катаклізми, Голодомор, політика.

Опубліковано у Сторінки Історії №50 | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.