Т. Ю. Перга, Т. В. Шевчук КУЛЬТУРНА ПОЛІТИКА НА МАЛЬТІ

DOI: 10.20535/2307-5244.45.2017.117737

ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України

Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського

У статті досліджуються головні фактори, що вплинули на формування культурної політики Мальти. Зроблено висновок, що її особливістю, з одного боку, є віддзеркалення колоніального минулого країни, а з іншого — впровадження ідеї культурного моста між Європою й північною Африкою. Вказано на важливу роль історичних традицій, політичної ситуації, особливостей економіки, церкви, тенденцій розвитку Європейського Союзу в реалізації культурної політики. Розглянуто розвиток цієї політики під час перебування при владі Націоналістичної та Лейбористської партій. Доведено, що збереження і примноження національної спадщини Мальти розглядається не лише як джерело соціально-економічного розвитку, а і як один з інструментів формування національної ідентичності. Виявлено головні напрями культурної політики країни, серед яких: збереження культурних пам’яток, розвиток архівів, мережі бібліотек, креативної економіки, збереження традицій, ритуалів та свят, мистецьких і арт-фестивалів, які поєднують елементи історії й фольклору з сучасністю. З’ясовано, що у зв’язку з проблемою біженців у мальтійському суспільстві розпочалася дискусія щодо політики мультикультуралізму та внеску неєвропейських народів у формування національної ідентичності.

Ключові слова: Мальта, культурна політика, національна спадщина, ідентичність, ЄС.

45_14_Perga

Опубліковано у Сторінки Історії №45 | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.