Л. В. Шпаковськи РАДЯНСЬКА УКРАЇНА ЯК ІНСТРУМЕНТ ЕКСПОРТУ БІЛЬШОВИЦЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ В РУМУНІЮ (ПОЧАТОК 1920-Х РР.)

DOI: 10.20535/2307-5244.44.2017.105459

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

У статті визначено місце і роль Королівства Румунії в більшовицькій загарбницькій політиці початку 1920-х рр.; вказано на наявність державно-го кордону між УСРР і Королівством Румунії та відсутність політичної угоди й офіційних відносин між державами; досліджено роль Радянської України у спробі встановити радянську владу в Румунії; акцентовано на тому, що саме голова Ради народних комісарів УСРР (далі— РНК УСРР) Х. Раковський координував «румунське питання». Розкрито обставини, котрі сприяли експорту більшовицької революції в цю країну; з’ясовано, що експортом революції в Румунію керувало одеське відділення Закордонного відділу ЦККП(б)У. Означено причини реорганізації «Закордоту» та ліквідації спецпідрозділу.
Ключові слова: Королівство Румунії, радянська влада, «Закордот», Центральний комітет комуністичної партії більшовиків України, ВУНК, таємний відділ, експорт революції, терористичний акт, бомба.

44_8_Shpakovski

Опубліковано у Сторінки Історії №44 | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.